RTG

Szanowni Państwo,
w związku z dramatycznie wzrastająca liczbą zachorowań na COVID-19 oraz wdrażaną strategią walki z pandemią COVID – 19, której celem jest zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów infrastrukturalnych zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe przy zakupie cyfrowego aparatu RTG, którego koszt zakupu wynosi ok. 650 tys. zł. Każda kwota dotacji będzie dla nas nieocenionym wsparciem.

Informujemy, że od dnia 3 listopada 2020 r. Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. Prof. Zbigniewa Religi – Medinet Sp. z o.o. we Wrocławiu będąc szpitalem kardiochirurgicznym dla dorosłych i dzieci, decyzją Ministra Zdrowia z dnia 28 października 2020 znak RDO.532.1.125.2020.4 (2) został przekształcony w tzw. Szpital Covidowy.
Tym samym w całości staliśmy się szpitalem, który leczy pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.
Bardzo pilnie potrzebujemy wspomnianego wcześniej cyfrowego aparatu RTG, który pomoże nam w szybkiej i precyzyjnej diagnostyce oraz ocenie skuteczności leczenia zapalenia płuc z powodu COVID -19.

Dotychczas Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. Prof. Zbigniewa Religi – Medinet sp. z o.o. realizowało świadczenia zdrowotne z zakresu leczenia chorób serca i naczyń. Rocznie operowaliśmy około 1500 pacjentów. Niestety nasza infrastruktura i zaplecze sprzętowe, nie są dostosowane do potrzeb pacjentów leczonych na choroby zakaźne z powikłaniami. Obecnie posiadamy tradycyjny, przyłóżkowy aparat RTG, który po wykonaniu zdjęcia wymaga przeniesienia kaset RTG do Pracowni Radiologii celem ich odczytania, opisania i opracowania. W obecnej sytuacji nie jest to możliwe ze względu na możliwość przeniesienia patogenu SARS. Analogicznie jest z tomografem komputerowym do którego dostęp jest niemożliwy.
Tylko dzięki współpracy i wzajemnej pomocy jesteśmy w stanie rozwiązać problem decydujący o życiu naszych chorych. Mając na uwadze dotychczasowy wysiłek organizacyjny, ogromne zaangażowanie całego personelu w ratowanie życia, z wielką determinacją prosimy o pomoc w zakupie aparatu.
Zbiórkę na ten cel będziemy prowadzić przez Stowarzyszenie Rozwoju Kardiochirurgii Dziecięcej i Małoinwazyjnej, które w swoim statucie ma wsparcie działań zdrowotnych na rzecz poprawy zdrowotności społeczeństwa. Wsparcie finansowe prosimy kierować na:

Stowarzyszenie Rozwoju Kardiochirurgii Dziecięcej i Małoinwazyjnej
Nr konta bankowego:
PKO BP I O/ Wrocław 26 1020 5226 0000 6102 0019 0942
Nr KRS 0000062626
Tytuł przelewu: „zakup aparatu RTG dla Medinet – COVID”

Bardzo liczymy na zrozumienie. Razem możemy więcej.