preloader-img
Nowe serce, nowe życie

Nowe serce, nowe życie

  • 02 Jan 2023
  • in News
  • Niedziela (2.01.2022) godz. 23.00

Zespół Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca im. Prof. Zbigniewa Religi we Wrocławiu otrzymuje wiadomość, że 13-letnia dziewczynka z chorobą serca jest w krytycznym stanie i potrzebuje pomocy, by móc doczekać terminu przeszczepu.Chirurdzy decydują o podłączeniu Ecmo. Trzeba działać szybko, bo serce małej Zuzi jest bardzo zmęczone, a ciśnienie słabe! Kończą 7 godzin później sukcesem! Wszystkie parametry wróciły do normy i utrzymują się przez kolejne doby. Teraz trzeba zorganizować specjalistyczny transport do kliniki w Zabrzu. Wymagania dla karetki na taką trasę są wyjątkowe: zasilanie w prąd i tlen ponad standard, które musi wystarczyć na 2,5 godziny trasy....

  • Piątek (7.01.2022) godz. 8:00

Karetka gotowa. Nasza Mała Pacjentka z kardiochirurgiem, perfuzjonistą oraz zespołem ratowników wyruszyli w drogę do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Transport wysokiego ryzyka! O godz. 10 nasza dzielna Pacjentka szczęśliwie dociera do szpitala, gdzie czeka na przeszczep jej małego serduszka.

  • Niedziela (9.01.2022)

Naszej Zuzi wszczepiono wspomaganie LV (urządzenie wspomagające pracę lewej komory serca).
Dzięki uprzejmości Specjalistów z Zabrza dowiedzieliśmy się, że dziewczynka operację zniosła bardzo dzielnie, a rokowania są pozytywne.

  • Od tamtego wydarzenia minął już rok

Niedawno dostaliśmy informację, że nasza Pacjentka jest już po przeszczepie serca. Przebywa w domu, jest szczęśliwa i powracająca do normalnego życia!

Dla takich wiadomości naprawdę warto ciężko pracować, wciąż szkolić i podnosić swoje kwalifikacje. Brawo #ekipa!