preloader-img
Szpital COVIDOWY

Szpital COVIDOWY

Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. Prof. Zbigniewa Religii MEDINET od października 2020 roku świadczymy usługi medyczne w zakresie hospitalizacji pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia. Leczymy pacjentów z wynikiem pozytywnym oraz obejmujemy opieką pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Była to decyzja, która zaskoczyła nas wszystkich, począwszy od personelu medycznego, który ma bezpośredni i codzienny kontakt z pacjentami leczonymi w oddziałach, aż po personel pomocniczy i administracyjny. Musieliśmy szybko zorganizować wszystko na przyjęcie pacjentów Covidowych, co wiązało się z przeorganizowaniem i remontem naszej placówki. Wybudowaliśmy śluzy, zorganizowaliśmy oddział Intensywnej Terapii COVID, przygotowaliśmy pomieszczenia sanitarne dla personelu po wyjściu ze strefy Covid oraz pomieszczenie do ubrania się w odzież ochronną i sprzęt do wejścia do strefy zakażonej. Wyznaczyliśmy miejsca jako magazyny na sprzęt oraz odzież ochronną. Przeprowadziliśmy szkolenia z obsługi respiratora, z obsługi aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenem HIGH FLOW oraz szkolenie / instruktaż z ubierania się i rozbierania z odzieży ochronnej.

Przygotowaliśmy sale i sprzęt potrzebny dla pacjentów Covidowych (każda sala wyposażona jest w stanowisko do tlenoterapii, glukometr, pulsoksymetr, termometr). Przygotowaliśmy informacje dla pacjentów o możliwości skorzystania z porady telefonicznej z psychologiem. Każdy z naszych pacjentów miał zapewnioną rehabilitację przez wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów, tak aby móc w pełni wrócić do sprawności fizycznej. Wdrożyliśmy standard opieki nad pacjentem z Covid.

Wspólnymi siłami i sprawną organizacją wewnętrzną cały proces przygotowawczy został przeprowadzony w oczekiwanym przez nas czasie. Naszych pacjentów obejmujemy jak najlepszą opieką i wspieramy na każdym etapie leczenia, staramy się również zadbać o ich najbliższych udzielając w miarę możliwości informacji o stanie zdrowia ich bliskich przebywających u nas w szpitalu, umożliwiamy dostarczenie pacjentom rzeczy osobistych i przedmiotów potrzebnych do komfortowego pobytu w naszej klinice.

Obecnie dysponujemy 56 łóżkami dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w tym11 łóżkami intensywnej terapii i 2 łóżkami dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia.