SUGESTIE, SKARGI I ZGŁOSZENIA
INFORMACJE OGÓLNE:
Sugestie, skargi i zgłoszenia mogą być wnoszone pisemnie, ustnie lub drogą elektroniczną na adres szpitala:
Szczegółowy sposób postępowania został opisany poniżej.
1. SUGESTIE:
W przypadku zadowolenia i chęci podzielenia się opinią na temat opieki zdrowotnej w naszym centrum lub uwag co do leczenia zapraszamy również do kontaktu.
2. SKARGI:
W sytuacji, kiedy pacjent (lub jego opiekun / przedstawiciel ustawowy) ma zastrzeżenia do tego, w jaki sposób udzielono mu świadczenia w naszym szpitalu lub przychodni, ma prawo złożyć skargę. Skargi mogą być wnoszone osobiście, pisemnie lub drogą elektroniczną:
3. ZDARZENIA NIEPOŻĄDANE:
Zdarzenia niepożądane w lecznictwie szpitalnym dotyczą około 10% hospitalizacji. Wielu takim zdarzeniom można zapobiegać. W naszym Szpitalu monitoruje się zdarzenia niepożądane, analizuje się ich przyczynę oraz wdrażanie działań doskonalące, dzięki którym ryzyko ich wystąpienia w przyszłości jest znacznie mniejsze.
Z definicji zdarzeniem niepożądanym jest zdarzenie zaistniałe w trakcie udzielania lub w efekcie udzielenia bądź zaniechania udzielenia świadczenia opieki zdrowotnej, powodujące lub mogące spowodować negatywny skutek dla zdrowia lub życia pacjenta, w szczególności zgon, uszczerbek na zdrowiu lub rozstrój zdrowia, chorobę, zagrożenie życia, konieczność hospitalizacji albo jej przedłużenia, a także uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia płodu; nie stanowi zdarzenia niepożądanego zdarzenie, którego skutek jest przewidywanym skutkiem prawidłowo udzielonego świadczenia opieki zdrowotnej.
Przykłady zdarzeń niepożądanych:
Pacjent (lub jego opiekun / przedstawiciel ustawowy) mają prawo zgłosić (także anonimowo) wystąpienie zdarzenia niepożądanego w trakcie udzielania świadczeń w naszych placówkach.
Zdarzenia niepożądane mogą być zgłaszane osobiście, pisemnie lub drogą elektroniczną:
4. DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE LEKÓW:
Każdy lek może powodować działania niepożądane. Pacjent (lub jego opiekun/ przedstawiciel ustawowy) ma prawo zgłosić wszystkie działania, które podczas przyjmowania danego leku, wydają się niewłaściwe. Są to zarówno działania szkodliwe, jak i takie, które powodują uczucie dyskomfortu. Przykładami działań niepożądanych leków są: wysypka, ból brzucha, ból głowy, zaburzenia równowagi, mdłości, spadki ciśnienia krwi, biegunka, wymioty, zaburzenia widzenia, wstrząs anafilaktyczny itp.
Działania niepożądane leków prosimy Można zgłaszać na adres E-Mail:
skargi.zgloszenia@medinet.pl