Jest to system pozwalający na monitorowanie tkanki mózgowej i tkanek obwodowych za pomocą specjalistycznych czujników. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu, możliwa jest rejestracja i wyświetlanie saturacji tlenowej w czasie rzeczywistym oraz zapewnienie adekwatnej perfuzji, przez co możliwa jest kontrola stanu pacjenta oraz szybka reakcja w razie nieprawidłowości podczas operacji.
Wykorzystywany na sali operacyjnej przy zaawansowanych zabiegach kardiochirurgicznych, wyposażony w respirator tłokowy, zapewnia prowadzenie wentylacji i monitorowania funkcji płuc w czasie zabiegu.
Każde stanowisko Intensywnej Terapii wyposażone jest w zestaw pomp strzykawkowych. Pompy wykorzystywane w celu okresowego lub ciągłego podawania pozajelitowgo leków w określonej dawce i z określoną prędkością.
Wykorzystywane są do prowadzenia terapii płynowej pozajelitowej w określonej dawce i prędkości.
Przenośny zautomatyzowany, aparat do wykonywania pomiarów wartości pH, gazometrii ,elektrolitów, glukozy, mleczanu i parametrów oksymetrycznych w krwi pełnej.
Do każdego stanowiska pacjenta jest przypisany kardiomonitor dzięki któremu możliwe jest monitorowanie parametrów pacjenta takich jak EKG, czynności oddechowe metodą impedancji, SpO2, NIBP,IPC, temperatura, stężenie CO.
Ultrasonografia serca i naczyń GE Healthcare, Vivid S70N - z wykorzystaniem faktu, iż przełyk przylega bezpośrednio do serca, badanie przezprzełykowe (echo) pozwala uzyskać jego bardzo szczegółowy obraz. Wykonanie zabiegu ultrasonografii pozwala na ocenę pracy zastawek, jest również wskazane u chorych z wadami wrodzonymi oraz chorobami aorty. System ten może pomóc w opiece nad pacjentami oraz zmniejszyć liczbę badań niediagnostycznych. Jest to aparat przenośny, może być zatem użyty przez różne oddziały w zależności od potrzeb diagnostycznych pacjenta.
Tor wizyjny jest we współczesnej medycynie niezbędnym elementem pracy lekarza. Jest to najczęściej niezależny element mikroskopu zabiegowego , który pozwala na obserwację obrazu w czasie rzeczywistym w dużym powiększeniu. To innowacyjne narzędzie umożliwia także archiwizację materiałów foto lub wideo i dołączanie ich do dokumentacji pacjenta. Tor wizyjny wykorzystuje się w zabiegach endoskopowych.
Kontrapulsacja wewnątrzaortalna (IABP) - jest to najczęściej stosowana metoda mechanicznego wspomagania serca. Zabieg polega na wprowadzeniu cylindrycznego balonu do aorty poprzez tętnicę udową (nakłucie w pachwinie). Balon napełnia i opróżnia się zgodnie z fazami pracy serca.
W fazie rozkurczu balon, który jest umiejscowiony w aorcie jest napełniany, dzięki czemu wzrasta ilość krwi trafiającej do tętnic wieńcowych i OUN. W fazie skurczu balon jest opróżniany, a serce może wypompować krew do aorty ze znacznie mniejszym obciążeniem. W efekcie serce wykonuje lżejszą pracę, przy wydajniejszym zaopatrzeniu w tlen i substancje odżywcze.
IABP znacznie poprawia przepływ wieńcowy i wspomaga zarówno fazę skurczu, jak i rozkurczu mięśnia sercowego.
Ablacja serca jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń rytmu serca, w tym migotania przedsionków. Jest to celowe uszkodzenie tkanek używając czynników chemicznych lub fizycznych:
Ablację można także wykonać chirurgicznie. Zabieg ogranicza ryzyko powikłań przy migotaniu przedsionków, redukuje objawy oraz znacznie poprawia jakość życia pacjenta.
Biopompa lub pompa centryfugalna to urządzenie pozwalające przeprowadzać długofalowe wspomaganie krążenia ustrojowego. Biopompy to aparaty wykorzystujące siłę odśrodkową w wspomaganiu krążenia (najczęściej wykorzystywane są w procedurach ECMO). Dzięki specjalnej konstrukcji jednorazowego zestawu instalowanego na głowicach krążenie odbywa się przy wykorzystaniu siły odśrodkowej (dzięki temu nie ma uszkodzeń komórek jak w przypadku krążenia okluzyjnego).
Jest to wyposażone w kilka (zazwyczaj 2-4) pomp urządzenie medyczne, realizujące krążenie pozaustrojowe w trakcie zabiegów kardiochirurgicznych. Jego podstawowa funkcja to utrzymanie krążenia w krwiobiegu pacjenta podczas operacji. Służy także do odsysania krwi z pola operacyjnego i wprowadzeniu jej z powrotem, po odfiltrowaniu.
Częścią płucoserca jest też oksygenator, który spełnia funkcję płuc - następuje tu wymiana gazowa, gdzie tlen zajmuje miejsce dwutlenku węgla we krwi.
Aparat używany jest w celu monitorowania leczenia przeciwkrzepliwego heparyną w trakcie operacji, przy zastosowaniu krążenia pozaustrojowego.
Robot UVD do dezynfekcji
W przeciwieństwie do wielu stacjonarnych robotów do dezynfekcji, UVD Robot jest mobilnym, w pełni autonomicznym robotem, który integruje skoncentrowane światło UV-C w celu niszczenia struktury DNA i RNA chorobotwórczych mikroorganizmów nie tylko na powierzchniach, ale także w powietrzu, zapewniając w pełni kompleksowe rozwiązanie w zakresie kontroli i zapobiegania zakażeniom. System automatycznie zwraca uwagę na umywalki, uchwyty, czy inne powierzchnie, z którymi bezwiednie się stykamy. Roboty UVD umożliwiają szpitalom zmniejszenie przenoszenia chorób poprzez zabijanie 99,99% bakterii, wirusów i grzybów w ciągu około 10 minut w pomieszczeniu takim jak sala chorych czy sala operacyjna.