preloader-img
15-lecie Klubu Pacjenta

15-lecie Klubu Pacjenta

Klub Pacjenta „Zdrowe Serce” powstał w 2009 roku, a opiekę nad nim przejął dr hab. n. med. Krzysztof Wronecki - prof. Collegium Witelona w Legnicy. Prezesem Klubu został Pan Ryszard Chwaliński, który sam z perspektywy pacjenta doświadczył pobytu w naszym Centrum i jest obecnie już 20 lat po operacji.

Ideą, która przyświecała utworzeniu Klubu było zaktywizowanie Pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych, którzy będą się wzajemnie wspierać, wymieniać się swoimi doświadczeniami. Będą mogli porozmawiać z lekarzami i psychologiem, poznać ludzi z podobnymi problemami, a z czasem zapomnieć o przebytej chorobie.

W tym roku przypadła 15. rocznica działalności Klubu, z tej okazji członkowie spotkali się początkiem września w Dworze Polskim na uroczystej kolacji. Wśród zaproszonych gości znalazły się takie osoby, które na co dzień pokazują, że aktywne życie po operacji serca jest jak najbardziej możliwe. Gościliśmy m.in. triathlonistę czy pilota szybowca.

Podczas spotkania ustalono także nową inicjatywę: w naszym szpitalu będą się odbywać cykliczne spotkania i szkolenia w zakresie czynnej rehabilitacji, higieny życia po operacjach czy zabiegach ułatwiające "wdrożenie do normalnego życia".

Pierwsze spotkanie już 4. października!