preloader-img
Fundacja

Fundacja "Czerwone noski"

W tym roku zaprosiliśmy do współpracy Fundację "Czerwone Noski" w celu organizacji cyklicznych szkoleń dla naszego personelu szpitala i przychodni. Szkolenia dotyczyć będą tematyki skutecznej komunikacji z naszymi najmłodszymi Pacjentami i ich rodzinami. 

Fundacja "Czerwone Noski" przynoszą humor i śmiech osobom potrzebującym radości, a w szpitalu radości nigdy zbyt wiele... Na szkoleniu rozwijaliśmy umiejętności miękkie w zakresie odpowiedniego podejścia do małych Pacjentów, tak aby czuli się oni bezpieczni, by zmniejszyć ich lęk spowodowany wykonywaniem świadczeń medycznych oraz często rozłąką z rodzicami w trakcie i po zabiegu operacyjnym. Dodatkowo personel uczył się kolejnych "magicznych sztuczek", a wszystko po to, by dzieci mogły mile zapamiętać pobyt w naszym szpitalu i przychodni. Dzięki sztuce profesjonalnego klowningu Fundacja Czerwone Noski  może realnie pomagać ludziom odzyskać radość, szczęście i optymizm!

Zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej 

https://www.czerwonenoski.pl/o-fundacji/nasza-misja/

Czerwone noski są regularnie obecne na oddziałach:

  • pediatrii, 
  • diabetologii, 
  • rehabilitacji, 
  • chirurgii, 
  • kardiologii, 
  • onkologii, 

ale też w miejscach, gdzie dzieci są po przeszczepie organów czy przeszczepie szpiku. Ich działania w szpitalach kierowane są głównie do małych pacjentów, ale my możemy zaświadczyć, że z terapii śmiechem korzystają również Opiekunowie oraz personel medyczny.

Kolejne szkolenie Fundacji już w lutym.