preloader-img
Politechnika Wrocławska otwiera wydział medyczny

Politechnika Wrocławska otwiera wydział medyczny

Politechnika Wrocławska została pierwszą uczelnią techniczną w Polsce, która będzie kształcić studentów na kierunku lekarskim. 

Decyzja o utworzeniu na Politechnice Wydziału Medycznego zapadła we wrześniu 2022 roku i o tego momentu ruszyły przygotowania do jego otwarcia. W grudniu Politechnika Wrocławska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  we współpracy z siedmioma wrocławskimi szpitalami oraz Dolnośląskim Centrum Medycznym Dolmed podpisały umowy o współpracy, a na początku stycznia uczelnia złożyła wniosek o zgodę na prowadzenie kształcenia na kierunku lekarskim. 

W otwarciu towarzyszyli m.in. przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz duża grupa lekarzy z wrocławskich szpitali. Podczas uroczystego otwarcia goście mogli zobaczyć, w jakich warunkach będą uczyć się przyszli lekarze. Zaproszeni Goście mogli odwiedzić m.in. pracownie diagnostyki obrazowej i umiejętności klinicznych, a już 1. października w salach wykładowych tejże uczelni swoją naukę rozpocznie 60 studentów.

Kształcenie na kierunku lekarskim będzie prowadzone we współpracy z nami, co niezmiernie nas cieszy! 

Jesteśmy częścią tego projektu i wspólnie odważnie patrzymy w przyszłość medycyny!